Zajrzyj na nasz kanał!

Znajdziesz tu filmy z propozycjami muzycznymi, które można zrealizować z dziećmi podczas zajęć i występów w przedszkolu, w szkole a także w domu.

Aby ułatwić Ci pracę, nagrałam w każdym filmiku krótki komentarz metodyczny. Filmy podzielone są na 4 kategorie, które wyróżniają się odmienną grafiką.

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałam:

PIOSENKI ANIMOWANE

Przykłady piosenek do słuchania i oglądania. Każdy utwór opowiada jakąś historię słowem, muzyką i obrazem. To bardzo dobry sposób na dotarcie do wyobraźni i zachęcenie dziecka do śpiewania, rysowania i zabawy ze sztuką.

PIOSENKA, TANIEC, RUCH

Przykłady piosenek i utworów instrumentalnych wykonywanych przez dzieci w formie swobodnych zabaw ruchowych lub prostych tańców. Nasze propozycje muzyczne świetnie wpływają na koordynację słuchu, wzroku i ruchu. Znakomicie też rozwijają poczucie rytmu i aparat mowy. Proste rekwizyty, które można zrobić z dziećmi, sprawiają, że wykonanie utworu staje się świetną zabawą.

I O TO WŁAŚNIE CHODZI!

GRAMY NA INSTRUMENTACH, ŚPIEWAMY

Przykłady piosenek, zabaw muzyczno-ruchowych i utworów wykonywanych przez dzieci z wykorzystaniem prostego instrumentarium perkusyjnego. Najłatwiejszy utwór staje się atrakcyjny, jeżeli wzbogacimy go barwami różnych instrumentów. Raz mogą to być talerze, bębenki, trójkąty innym razem – pokrywki, łyżki i patyki.

A JAKI ZESTAW DŹWIĘKÓW PODPOWIE TWOJA FANTAZJA?

MIKROFON DLA KAŻDEGO

Przykłady piosenek WESOŁEJ SCENY wykonanych i nagranych przez dzieci według ich własnej inwencji, w dowolny sposób i w dowolnym miejscu.

PRZECIEŻ … „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE”