O MNIE

Jestem doświadczonym nauczycielem. Od 39 lat prowadzę zajęcia rytmiki w warszawskich przedszkolach oraz warsztaty muzyczne dla nauczycieli.

I właśnie tym doświadczeniem chcę się z Tobą podzielić. Napisałam już dwie muzyczne publikacje „W Aniołkowie” i „Morską wyprawę” i nagrałam z dziećmi kilkanaście instruktażowych filmów na nasz kanał YouTube.

Mam nadzieję, że moje działania będą dla Ciebie świetną inspiracją i pomocą w pracy pedagogicznej oraz podpowiedzią i zachętą do muzykowania z dzieckiem w domu. „Kocham pracę z przedszkolakami, umiem nawiązać z nimi bardzo dobry kontakt, zachęcić do zabawy i pracy. Zależy mi, żeby zdobywane przez  ich umiejętności muzyczne i twórcze obcowanie z muzyką sprawiały im prawdziwą radość.”

Od dziecka uwielbiałam organizować na podwórku zabawy swoim rówieśnikom i młodszym dzieciom. Odkąd pamiętam, miałam do tego dryg, a pomysły same wpadały mi do głowy. Bardzo też lubiłam śpiewać i tańczyć. W pracy udało mi się to wszystko połączyć. Staram się być zawsze wśród dzieci, bawić się z nimi, być ich muzycznym przewodnikiem i przyjacielem. To sprawia, że mój zawód jest jednocześnie moją pasją, a sukcesy i dobre efekty przychodzą same, nie
wiedzieć kiedy.

Wizytówką moich osiągnieć są … laurki od dzieci i miłe słowa od rodziców.

A to laurka od czteroletniej Hani, laureatki konkursu „Mini-debiuty” Opole 2019. Razem z Tosią wyśpiewały dla siebie, dla mnie i dla swojego przedszkola Grand Prix na 1 Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Opole 2019. A utwór, który przyniósł nam szczęście to premierowa piosenka mojego autorstwa „Biedroneczki-kropeczki”.

Oto dowody!

Poznaj KAROLINKĘ, Nagrodę Anny Jantar, przyznawaną na Festiwalu w Opolu w konkursie „Debiuty”. Podobne statuetki mają znane osobistości polskiej sceny. I ja też ją mam!!!

Stoi sobie na pianinie i towarzyszy mi w tworzeniu nowych piosenek dla dzieci. A jakie to piosenki? Możesz posłuchać na naszym kanale YT.

Tam też znajdziesz wyjątkowe wydanie TELEEXPRESSU! Jest w nim mowa o naszym sukcesie oraz o wydarzeniach nieco mniejszej rangi takich jak np. urodziny królowej angielskiej.

JA uwielbiam nagrody i niespodzianki. A ty? Jeżeli tak, to mam dla ciebie coś w prezencie. Może wykorzystasz to w swojej pracy albo w domu? Wejdź do sklepu i pobierz za darmo świetną aranżację do kultowej piosenki dla dzieci.

Nic nie byłoby możliwe, gdyby nie ON! Mój prywatny, osobisty, ten sam od 35 lat mąż – Robert Wałaszewski. Oto on we własnej osobie. Robert jest artystą rzeźbiarzem a z zamiłowania – muzykiem. Współpracuje ze mną od zawsze i wspiera we wszystkich działaniach. A używa do tego swojego talentu plastycznego, serca, duszy i ciała :). Jak widać na zdjęciach, z powodzeniem potrafi się wcielać w rozmaite postacie – np. w Elvisa Presley’a, śniegowego bałwana, Mikołaja a nawet w UJEŻDŻACZA ŻYRAF).

A domyślasz się z jakiej okazji Robert wyrzeźbił te wszystkie biedronki? No pewnie! Inspiracją do stworzenia tego niepowtarzalnego cyklu rzeźbiarskiego była piosenka „Biedroneczki-kropeczki”.

Zawsze miałam szczęście do osób, które stawały na mojej drodze. Jedną z nich jest … no właśnie … kto?

Czy zgadniesz, kto ukrył się pod karnawałową maską? To mój mistrz, przewodnik, przyjaciel. Podpowiedź pierwsza – wielki pedagog, wychowawca wielu pokoleń nauczycieli muzyki i rytmiki, kawaler ORDERU UŚMIECHU.

Podpowiedź druga – autorka kultowego śpiewnika „Kalendarz muzyczny w przedszkolu” oraz współtwórczyni i twarz „Domowego przedszkola”. Już wiesz?  To świetnie. Nie wiesz? To masz teraz znakomitą okazję do uzupełnienia swojej wiedzy.

Urszula Smoczyńska – wielki autorytet w dziedzinie umuzykalniania dzieci. Muzyk, pedagog, metodyk, szczególnie koncepcji wychowania muzycznego Carla Orffa, autorka podręczników do muzyki i licznych publikacji wspomagających nauczycieli przedszkoli. Założycielka Polskiego Towarzystwa Carla Orffa.
Urszula Smoczyńska pracowała z dziećmi w wieku przedszkolnym nieprzerwanie przez kilkadziesiąt lat. W programie telewizyjnym Domowe Przedszkole zrealizowała ponad pięćset audycji. Ma na swym koncie również ponad dwieście audycji radiowych. Napisała wiele artykułów do czasopism Wychowanie w Przedszkolu oraz Wychowanie Muzyczne. W październiku 2015 roku została uhonorowana przez Wydawnictwo Pani Twardowska Statuetką „Bursztynowe Nutki”. Wydawnictwo przyznało tę nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji muzycznej oraz za niezwykle twórczy, pełen pasji i zaangażowania sposób umuzykalniania dzieci i młodzieży.

BRAWO! Jeżeli jesteś już tutaj należy Ci się bonus za wytrwałość. Zajrzyj jeszcze raz do naszego sklepu. Tam czeka na Ciebie moja ulubiona piosenka. Zdradzę ci, że dzieci też ją bardzo lubią.

W 2003 roku Pani Ula przekazała mi pałeczkę i od tej pory jestem prezesem Polskiego Towarzystwa Carla Orffa. TO JUŻ 17 LAT i PIĘĆ KADENCJI!!! (Może powinnam pomyśleć o karierze politycznej?)
PTCO jest ogólnopolską organizacją NON-PROFIT, której celem jest propagowanie kształcenia muzycznego dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracujemy z instytucjami i prywatnymi osobami w kraju i za granicą, które poświęcają się podobnym celom i zadaniom.

Od wielu lat organizujemy i prowadzimy warsztaty, na których pod okiem znakomitych muzyków (z Polski, Europy i Ameryki) doskonalą się pedagodzy związani ze wszystkimi szczeblami edukacji muzycznej – od przedszkoli do wyższych uczelni. Na swoim koncie mamy 35 kursów dla nauczycieli z całej Polski. Ty też możesz do nas dołączyć.

To ja i moi przyjaciele z Polskiego Towarzystwa Carla Orffa. Jak widać na zdjęciach, jest to drużyna pełna fantazji, humoru i pomysłów.

Od kilkunastu lat realizujemy projekt „Odkrywcy Muzyki”. Gospodarzem i pomysłodawcą projektu jest Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina. Po abonamenty była kiedyś przed budynkiem filharmonii taka kolejka, że przechodnie aż się zatrzymywali i ze zdziwieniem pytali: „Co się dzieje? Co tu dają?” Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki, a „Odkrywcy Muzyki” stali się naszą wielką radością i sztandarową wizytówką. Każdy koncert rozpoczynamy tytułową piosenką, …

która prowadzi prosto do ….. muzycznej krainy? A może Ty i Twoje dzieci wybierzecie tam ze mną. Z WESOŁĄ SCENĄ TO BARDZO PROSTE.

Z przyjemnością będę Twoim przewodnikiem 🙂

która prowadzi prosto do ….. muzycznej krainy?

A może Ty i Twoje dzieci wybierzecie tam ze mną.

Z WESOŁĄ SCENĄ TO BARDZO PROSTE.

Z przyjemnością będę Twoim przewodnikiem 🙂